Ajuverda

Autorius: Jonas Jukonis

APIE AJUVERDĄ   |   STRAIPSNIAI   |   KONTAKTAI

 

Ajuverdos  masažai

 

Mano ranka-Valdovė.
Begalo laiminga mano ranka.
Joje visos gydimo paslaptys.
Ji savo švelniu prisilietimu dovanoja sveikatą.

Ajuverdos masažai tai terapija atblokuojanti žmogaus energetinius kanalus, atverianti kelius leidžiančius juos papildyti gyvybine energija.Tai labai sudėtingas ,reikalaujantis aukštos kvalifikacijos procesas , kurio nerasite Lietuvoje.Nepakartojamą ajuverdos masažo
efektą užtikrina specifinė per daugelį metų įgyta kvalifikacija, perduodama iš kartos į kartą, įgalinanti jausti žmogų visuose jo kūno, proto ir dvasingumo lygmenyse. Masažą gali atlikti tik sveiki,religingi, be neigiamų dvasinių žmonės. Jų  darbas išskirtinis paremtas ne komerciniu pasipelnymu bet idealia ir dėmesinga klientui technika kuri atpalaiduoja,nuima stresus, sukuria dvasios ir kūno harmoniją.
Noriu pabrėžti tai kad masažai parenkami individualiai kiekvienam žmogui pagal jo kūno konstitucija ir negalavimus. Msažų tipų daugybė, todėl blogai parinktas gali ne pagerinti savijautą bet priešingai iššaukti sveikatos sutrikimus.
Kyla klausymas kur tokius ajuverdinius masažus galima gauti.
Atsakymas vienareišmis – Indijoje geriausiose pasaulyje gydomuosiose ajuverdos centruose Somatheeram ir Manaltheeram.
Abu medicininius centrus aptarnauja tas pats medicininis personalas susidedantis iš 12 gydytojų ir 60 terapeutų. Jiems vadvauja pasaulinės ajuverdinės medicinos autoritetas C.A.Ramana.

Centruose atliekama virš 40 individualiai parenkamų procedūrų. Galima pasinaudoti atjauninimo, organizmo išvalymo,individualiai parinktomis reumatinių, kraujotakos, odos,širdies, imuninės sistemos ir kitų susirgimų gydymo terapijomis,visame pasaulyje labai populiariomis antistresine gydomaja programa (anashanti – ramus protas ) ir grožio terapinėmis programomis.
Fantastiniais minėtų ajuverdos medicininių centrų efektais įsitikino ir mūsų šalies piliečiai kurie turėjo galimybę pasinaudoti jų paslaugomis.
Masažus, atliekamus gydomųjų aliejų pagrindu Lietuvos komerciniuose,, ajurvedos “ centruose ir kainuojančius šimtus litų, gali atlikti masažistai ar net šeimos nariai susipažinę su masažavimo technikos principais ( iš literatūros) .
Ajuverdiniai aliejiniai masažai:
 
-          harmonizuoja mūsų kūno energiją
-          pagreitina toksinų pašalinimą iš organizmo
-          eliminuoja stresus ir negatyvias emocijas
-          įgalina jšlaikyti grožį
-          padidina protines ir fizines galias
-          reguliuoja vidaus organų darbą
-          aktyvuoja imuninę sistemą
-          padeda daugelio susirgimų atvejais
 
Ajuverda rekomenduoja masažus panaudojant įvairius aliejus. Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad masažo technika ir aliejaus rūšis turi būti griežtai parenkama kiekvienam žmogui individualiai, priklausomai nuo jo konstitucijos ir susirgimų.
Sutrikus vatos energetinei došai siūlomas sezamo aliejaus masažas,
kuris pagerina fizinį organizmo stovį,pagerina kraujo apytaką ir metobolizmą, puikiai išvalo mūsų organizme susikaupusius toksinus, oda tampa drėgna ir švelni. Aliejus tinkamas kasdieniniam naudojimui. Glostymas prieš plaukelių augimo kryptį padės aliejui įsiskverpti į folikulinius plaukelių maišelius.Tokia masažo technika rekomenduojama todėl, kad vatos konstitucijos žmonių oda sausa ir folikulės uždaros. Masažas atliekamas tik vakare.
Pitos konstitucijos žmonėms masažas turi būti atliekamas su saulėgražų ar sandalmedžio aliejumi, kadangi jie turi vėsinančių savybių.Masažas atliekamas tik vidurnaktį/
Kapha konstitucijos žmonėms geriausiai tinka kukurūzų ar ajerųų šaknų aliejus, galimas masažas be aliejaus. Masažą reikia atlikti tik ryte.
Bendros nuorodos:
esant blogai kraujo cirkuliacijai masažas atliekamas širdies kryptimi.
esant raumenų spazmams, įtampai ir irzlumui masažas atliekamas raumenų skaidulų kryptimi.
giluminis masažas gerai veikia kapha konstitucijos žmones.
paviršutinis masažas tinkamas vata ir pita konstitucijos žmonėms.
Populiariausi ajuverdiniai masažiniai aliejai yra:
Massagoil – pagamintas migdolų ir sezamo aliejaus pagrindu su vaistažolėmis Withana somnifera ir Cantella asiatica stiprina raumenis, suteikia odai blizgesį ir tamprumą, naikina raušles.
Mustard seeds oil – garstyčių  grūdelių aliejus gerina kraujo apytaką.
Reguliariai vartojamas stabdo odos senėjimą ir jos išdžiuvimą.
Neem aliejus pasižymi antibakterinėmis ir valomosiomis savybėmis, labai tinkamas esant odos susirgimams.
Kokoso aliejus – puikus galvos masažui, gerina plaukų augimą, neleidžia pražilti, gydo odos susirgimus.
Paminėjau tik kelis iš keliasdešimties ajuverdinių aliejų.
Noriu supažindinti su populiariausiais klasikiniais ajuverdos masažais.

 

ABHYANGA

Tai labai malonus viso kūno masažas su individualiai jums parinktu aliejumi praturtintu gydomosiomis žolėmis. Jis maitina ir atjaunina odą ir giliuosius kūno audinius,atpalaiduoja kūno lasteles nuo toksinų.
Aliejinis mišinys prasiskverbia giliai į lasteles kur ištirbdo, suskaldo ir pašalina susikaupusius toksinus į tarplastelinę erdvę iš kur pašalinami naturaliu būdu ar panaudojus papildomas procedūras.Pavyzdžiui, celiulito atveju abhyanga suskaldo ir pašalina sunkiai tirpinamus riebalinėse lastelėse esančius toksinus ir gražina odai švelnumą ir stangrumą.
Abhyanga  turi gilesnį ir visapusiškesnį poveikį žmogaus sveikatingumui nei paprastas masažas.Ypatingos technikos dėka pasiekiama natūrali kūno,emocijų ir psichikos harmonija.Minėta
technika daro poveikį  ypatingiems kūno taškams – marmoms kuriuose yra susikoncentravusi energija turinti betarpišką ryšį su žmogaus kūno  įvairiomis sistemomis  ir organais. Gydomų
žolių  poveikio dėka abhyanga padeda išgydyti psichologines žaizdas,panaikina auros defektus po persirgtų  ligų, panaikina netvarkingą ir nekontroliuojama energijos nutekėjimą.
Procedūros trukmė apie 90 minučių.Optimalus kursas – 14 dienų.

 

SARVANGADHARA

Tai vadinamas imperatorišku masažas kurio metu šilti gydomieji aliejai, pieniniai ar vandeniniai gydomų žolių antpilai nenutrūkstamai
liejami ant kūno tuo pačiu metu intensyviai masažuojant.Procedūros trukmė 60 – 90 minučių.Aliejai ir antpilai, liejami ant kūno, nusineša statinės elektros krūvius susikaupusius biologiškai aktyviuose taškuose, harmonizuoja vatos srautus jūsų kūne,eliminuoja raumenų spazmas,valo sąnarius ir atstato nervinių skaidulų apvalkalus.Jūs pajausite atsipalaidavimą ir ramybę  su tuo pačiu metu  vykstančiu odos ir viso kūno apsivalymu, tonizacija , sustiprinimu ir atjaunėjimu.
Proto lygmenyje procedūra nuima blokus, sukaustymus ir įtampas, apvalo jausmus, panaikina emocinį šaltumą, padeda pasiekti didesnį komunikalumą . Masažą galima naudoti kaip atskirą procedūra, tačiau geriausias jo efektas po abhyanga.Norint pasiekti pageidaujamą efektą masažas kartojamas pagal specialisto nuorodas.
Paprastai masažo trukmė 60 – 90 minučių.Optimalus kursas 21 diena.

SVEDANA

Tai pilnas ar dalinis kūno kaitinimas naudojant individualiai parinktas garines ar vandens vonias su gydomosiomis žolėmis ir eteriniais aliejais, karšti gydomųjų žolių ir aliejų kompresai ar karštos pastos iš gydomųjų žolių su rūgpienio ir druskos priedais aplikacijos.
Esant specialioms rekomendacijoms galimi kiti kaitinimo būdai.
Lokaliniai kada kaitinamos marmos – ypatingi kūno taškai ar nadi – energijos kūne judėjimo kanalai.Tuo pat metu galima naudoti ir prakaitą varančių žalių antpilus.Ši procedūra skiriama po abhyanga ar sarvangadhara.Eterinių aliejų ir vaistažolių mišiniai  kaitinant atstato energetinę pusiausvyrą,koreguoja emocinį stovį.
Procedūros trukmė nuo 10 iki40 minučių/

PINDA  SHVEDANA

Labai efektinga atjauninimo technika naudojanti ypatingą ryžių rūšį, išvirtų su vaistažolėmis,standžiai suvyniotus į medžiaginius maišelius išmirkytus karšto pieno su specialiai parinktomis vaistažolėmis ir aliejais mišinyje.Kūnas maišeliais intensyviai masažuojamas ir kaitinamas.Maišeliai pastoviai mirkomi karštame mišinyje kad neatauštų. Ypatingas dėmesys skiriamas sanariams ir marmoms – biologiškai aktyviems taškams.Oda nuvaloma nuo mirusių lastelių,poliruojasi irmaitinama gydomuoju mišiniu.Visa tai suteikia odai nuostabų grožį, padaro ją spindinčią, pilna gyvybingumo. Procedūra ypač efektinga sausai ir pavargusiai odai.Pinda švedana panaikna užsistovėjusią energiją, pašalina toksinus, pagerina medžiagų apykaitą,eliminuoja mieguistumą ir apatiją, sustabdo senėjimo procesus. Procedūra skiriama po abhyanga. Jos trūkmė
45 – 90 minučių.Kursas nuo10 iki 14 dienų.

PATRA  PINDA  SHVEDANA

Procedūra panaši į anksčiau aprašytą, tik vietoj ryžių naudojamos individualiai parinktos žolės standžiai susuktos į medžiaginius maišelius, kurie mirkomi šiltame gydomajame aliejuje.Jais kūnas kaitinamas, trinamas ir masažuojamas.
Procedūros trukmė nuo 45 iki 60 minučių. Kursas nuo 10 iki 21 dienos.

UBVARTAN

Tai energingas sausų žolių mišinių ar pastų su įvairiomis miltų rūšimis (žirnių, avižų, kukurūzų,sorų ir kt.), moliais ir eteriniais aliejais kūno odos trinimas naudojant specifinius masažinius judesius.Be odos  valymo ir maitinimo šis masažas tonizuoja raumenis ir mažina riebalinius poodinius sluoksnius.
Masažo trukmė nuo 20 iki 45 minučių. Optimalus kursas 28 dienos/

SHIRODHARA

 

Nuostabi raminanti procedūra kurios metu šiltas gydomasis aliejus ar šiltas pienas, ar gydomųjų žolių nuoviras plona nenutrūkstama   srovele liejama ant kaktos vidurio.Masažas suteikia būvį panašų į transą, sukelia malonių jausmų srovę , kurie atpalaiduoja pačius tolimiausius proto ir kūno kampelius.Geriausias masažo efektas po abhyanga.
Trukmė  20 – 90 minučių.
Optimalus kursas 21 diena

SHIROBHYANGA

 

Tai raminantis, atpalaidojantis galvos masažas gydomaisiais aliejiniais mišiniais, kurie patenka giliai į odą per plaukų šaknis,stiprina jas, stabdo plaukų slinkimą ir ankstyvą pražilimą.Vyksta kraujotakos pagerėjimas, raumenų ir nervų šaknelių maitinimas.Tai atgaivina protą ir kūną,eliminuoja įtampas ir nuovargį,pagerina veido spalvą.
Šis masažas padidina deguonies ir gliukozės srautus patenkančius į galvą ir stuburą.harmonizuoja kūno energetiką.Šios procedūros metu masažuojami marma taškai. Tai įgalina pasiekti pačius įvairiausius gydomuosius rezultatus: pavyzdžiui harmoninio balanso sureguliavimas, kepenų pagydimas, kraujospūdžio sumažinimas, atminties pagerinimas ir kitus efektus.
Masažo trūkmė 15 – 25 minutės.Optimalus kursas 21 diena.

MUKHABHYANGA 

 

Ajuverdinis veido masažas ypatingai specifine technika su individualiai parinktais aliejais veikiantis lokaliai ir refleksiškai.
Lokaliai jis patempia ir atjaunina odą o refleksiškai veikia visą kūną.
Masažas valo ir maitina veido audinius suteikdamas odai gražų atspalvį,išlygina raukšles, gerina atmintį.Masažo metu daromas poveikis ant veido esantiems marma taškams įgalina pagerinti regėjimą, pašalinti po akimis esančius maišelius ir poakių tamsumus,
gerina inkstų,kepenų ir kitų organų veiklą.
Masažo trukmė nuo 30 iki 60 minučių. Optimalus kursas 21 diena.

PADABHYANGA 

 

Labai efektyvus pėdų masažas gydomaisiais aliejais. Masažo metu aktyvuojasi ypatingi marmos taškai darantys poveikį daugeliui vidaus organų. Masažas gerina regėjimą, miegą, normalizuoja kraujo spaudimą ir t.t.
Masažo trukmė 15 – 30 minučių.Optimalus kursas 21 diena

NETRABASTI 

 

Aliejinės akių vonelės.Iš tešlos padaromos aptvaros apie akis ir į jas pripilama gydomųjų aliejų.Stipriai valo akis,nuima kūno nervinę įtampą ir akių nuovargį,išlygina raukšles apie akis, nuramina, pagerina atmintį.
Procedūros trukmė nuo10 iki30 minučių.Optimalus kursas 14 dienų

SHIROBASTI 

 

Plaukotos galvos dalies masažas su gydomaisiais aliejais.Stiprina galvos odą,plaukų šaknis,eliminuoja ilgalaikių stresų pasekmes, normalizuoja miegą ,gydo egzemas ir pleiskanas.
Procedūros trukmė nuo 30 iki 60 minučių. Optimalus kursas 14 dienų.

KATIBASTI

 

Ypatinga liemens ir nugaros sričių gydimo technika naudojant karštus gydomuosius  aliejus su vaistažolėmis.Tiesioginis masažo poveikis stuburui ir stuburo diskams.Gydo radikulitą, lytinį silpnumą
Masažo trukmė nuo 30 iki 45 minučių.Optimalus kursas 21 diena.

GRIVABASTI  

 

Karšta gydomoji vonia kaklui ir kaklo nugarinei zonai.Padeda esant galvos skausmams susijusiems su kraujo apytaka,pagerina kaklo judrumą.
Procedūros trūkmė nuo 30 iki 45 minučių. Optimalus kursas  21 diena.

CVHAKRABASTI   

 

Bambos srities gydomųjų aliejų masažas. Veikia saulės rezginį, balansuoja virškinimą, gydo vidurių užkietėjimą ir virškinimo sutrikimus,distoniją,nervus,antinksčius, lytinį moterų šaltumą.
Procedūros trukmė nuo 30 iki 45 minučių.Optimalus kursas 21 diena.

HRIDBASTI 

 

Širdies srities masažas efektingas sergant širdies ligomis.
Masažo trkmė nuo 30 iki 45 minučių. Optimalus kursas 21 diena.

PADAABHAYANGA  

 

Masažas kojų pėdomis.Precizinės technikos reikalaujanti procedūra visam kūnui.Tai labai efektingas masažas kurio mrtu žymiai giliau ir stipriau paveikiami kūno gyvybiniai centrai ir energetiniai kanalai.

 

 

į viršų      visi straipsniai

 

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT - pagrindinė Jono Jukonio svetainė

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

   

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox